צריח מדיה לוגו שקוף

דחיית קישורים

דחיית קישורים | צריח מדיה

אחד המדדים הטובים ביותר של קידום אתרים הוא קישורים. גוגל מתייחסים לכמות הקישורים הנכנסים אליכם לאתר, לאיכות הקישורים וגם לתדירות בה האתר שלכם מקבל קישורים. לא אחת יוצא שאנו כמקדמי אתרים רוכשים קישורים לאתרים למרות שלפי ההצהרה הרשמית של גוגל, אתרים שרוכשים קישורים בעיקר קישורי זבל או קישורים מאתרי תשתית למיניהם, יקבלו ענישה וזה יפגע בדירוג תוצאות החיפוש של האתר. 

ברוב המקרים אין להצהרה הנ"ל של גוגל שום משמעות, כי ברוב המקרים גם אם גוגל יבינו שרכשתם קישורים הם פשוט יתעלמו מהקישורים שרכשתם. אבל בהרבה מקרים יוצא שאתרים מקבלים ענישה בעקבות רכישת קישורים או כפי שגוגל קוראת לזה "הונאת קישורים", ולכן יש צורך להתנער מהקישורים הללו.
במדריך הבא נדבר על איך מתנערים מקישורים ואיך עושים דחיית קישורים בגוגל בצורה פשוטה ומהירה.

מתי עוד עושים דחיית קישורים לאתר?

דחיית קישורים לאתר מגיעה לא רק בגלל שאתר קיבל ענישה בגוגל, אלא גם במקרים בהם האתר לא מתקדם תקופה ארוכה ורצוי לעשות בדק בית בכל הנוגע לקישורים. או אפילו במקרים בהם תרצו להקדים 'תרופה למכה' ולהתנער מקישורים לפני שתקבלו את הענישה בגוגל, במיוחד בתקופה האחרונה שגוגל כבר יודע לזהות אתרי תשתית ואף מדרג נמוך אתרים שרוכשים או מוכרים קישורים.

אצל לקוח מסוים אצלנו בחברה, לאחר שהאתר של הלקוח חווה ירידה משמעותית בכמה ביטויים מרכזיים, גילינו שאחד המתחרים החליט "לפנק" את הלקוח בחבילת קישורים זבל. או ליתר דיוק, ניסה לגרום לגוגל לחשוב שהאתר פח. במקרה כזה דחינו את קישורי הזבל ולאחר פחות משבוע המיקומים חזרו ליציבותם.

קישורים סרצ' קונסול

יוצרים רשימה של הקישורים מהם נרצה להתנער

החלק הראשון לדחיית קישורים הוא ליצור רשימה של הקישורים מהם נרצה להתנער. רצוי מצד אחד לא למהר להתנער מכל קישור שהוא לא הכי חזק, כי באופן טבעי הגיוני שיהיו גם קישורים חלשים, ולצד זאת רצוי לא להשאיר אתרי ספאם או אתרי זבל ברשימת הקישורים באתר.

בגוגל סרצ' קונסול תחת לשונית קישורים > האתרים המקשרים המובילים, תוכלו לראות את כל הקישורים שמפנים לאתר שלכם. ניתן להוריד את רשימת הקישורים שלכם לאקסל או גוגל שיטס ומשם לסנן מה תרצו להשאיר ואת מה לדחות בגוגל.

דחיית קישורים – יוצרים קובץ התנערות מקישורים

ניתן לדחות קישורים או באמצעות URL בודד או באמצעות דחיית דומיין שלם. מה ההבדלים ביניהם? אם יש אתר שמפנה אליכם מכמה עמודים, יש לדחות את האתר ברמת הדומיין, ואם האתר מפנה רק מעמוד אחד, ניתן לדחות רק את העמוד הספציפי.

קובץ הקישורים יראה כך:

				
					# שני דפים לדחייה
http://spam.example.com/stuff/comments.html
http://spam.example.com/stuff/paid-links.html

# דומיין אחד לדחייה
domain:shadyseo.com
				
			

שימו לב: יש ליצור קובץ בפורמט TXT, בקידוד UTF8 ועד 2MB לכל היותר

ניתן להוריד גם קובץ לדוגמה ולשנות את הקישורים בהתאם לדחיית הקישורים שלכם:

שלב אחרון – מתנערים מהקישורים

ניגשים אל הכלי הרשמי של גוגל עבור דחיית קישורים, בוחרים את הנכס שממנו תרצו להתנער מהקישורים, מקליקים על העלאה של רשימת הדחייה ומעלים את הקובץ בפורמט התקין. 

במידה ועשיתם הכל בצורה תקינה, תקבלו הודעה "קבצי הדחייה נשלחו". ולסיום גוגל יאפשר לכם לראות או להוריד את הרשימה שלכם, למחוק את הרשימה שהעלתם וכן ליצור רשימה חדשה ומעודכנת. 

לכל שאלה, כמו תמיד אני כאן זמין עבורכם 🙂

מאמרים ומדריכים נוספים באתר

צריח מדיה | אייקון
אנחנו צריח מדיה
ומה שאנחנו עושים הכי טוב זה לבנות אסטרטגיה חדה, בועטת ומבדלת שמתאימה בדיוק לעסק שלכם.
שתפו:
השאירו פרטים
מה חדש באתר?
נדבר בוואטסאפ
1
אני זמין עבורכם :)
היי, אני שלמה ואני כאן כדי לסייע :)
איך אוכל לעזור?
Call Now Button