צריח מדיה לוגו שקוף

בניית אתר רספונסיבי

בניית אתר רספונסיבי | צריח מדיה

מידי שנה גולשים באינטרנט כ- 5 מיליארד אנשים ברחבי העולם. החל משנת 2021, כמות האנשים שגולשים באינטרנט באמצעות מכשירים ניידים עברה את כמות הגולשים שגלשו באינטרנט דרך המחשב. בקרב הדור הצעיר הפערים אפילו יותר דרמטיים, וכיום אפילו רכישות "כבדות" כמו למשל קניית רכב, ריהוט לבית ואפילו משכנתא לבית לוקחים היום דרך הנייד. במילים אחרות, המכשירים הניידים תופסים את מקומם של המחשבים ולכן כבעלי עסק עליכם להתאים את האתר שלכם עבור מכשירים ניידים.

במאמר הבא נדבר על מהו בניית אתר רספונסיבי, הנחיצות של אתר רספונסיבי, ההבדלים בין אתר רספונסיבי לבין אתר מותאם לנייד והחשיבות של זה לקידום אתרים בגוגל. 

מהו בניית אתר רספונסיבי

אתר רספונסיבי, הוא אתר המתאים את התצוגה שלו גם למכשירים ניידים מבלי לשנות את התוכן ועיצוב האתר. אם בעבר בוני אתרים ומתכנתים נאלצו ליצור גרסה כפולה של אתר, כאשר הגרסה הראשונה מיועדת עבור מחשב שולחני והגרסה השנייה מיועדת למכשירים ניידים, הרי שהיום תם עידן וניתן ליצור גרסה אחת בלבד שתתאים את עצמה הן למכשירים ניידים כמו סמארטפונים וטאבלטים והן עבור מחשבים שולחנים וניידים. 

כמו כן חשוב לציין כי ההבדל הוא לא רק בין מכשירים ניידים לבין מחשבים שולחניים היא במהות בניית אתר רספונסיבי, אלא גם בתוך קטגוריית מחשבים ניתן למצוא הבדלים בין סוגי המסכים כמו למשל מסכי טלוויזיה ענקיים המצריכים התאמה ספציפית לגודל המסך ולכן דגש נוסף של חברת בניית אתרים היא לתת התייחסות בעיצוב האתר גם עבור מכשירים בעלי רזולוציה גבוהה כמו מסכי לד ענקיים.

להלן רשימת מסכים אליהם חברת בניית אתר רספונסיבי תיתן התייחסות:

  • מחשבים נייחים
  • מחשבים ניידים
  • סמארטפונים
  • טאבלטים
  • מסכי טלוויזיה

רספונסיביות מכשירים | צריח מדיה

חשיבות רספונסיביות לקידום האתר

במדריך קידום אורגני פירטתי על 200 גורמי דירוג של גוגל המשפיעים על דירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל. אחד הפרמטרים הוא רספונסיביות. כלומר, גוגל בוחנים האם האתר שלכם מותאם לנייד או לא. גם גוגל מבינים כי כיום רוב הגלישות באינטרנט מתבצעות דרך מכשירים ניידים, ולכן אתרים המתאימים את עצמם למציאות החדשה נהנים מדירוג גבוה יותר בגוגל.

כאן המקום לציין כי היום בניגוד לעבר, גוגל אינם סלחניים לאתרים שאינם מותאמים לנייד. ולכן חשיבות בניית אתר רספונסיבי הוא צורך-חובה עבור כל האתר המעוניין בדירוג בגוגל.

תוכלו לבדוק האם האתר שלכם מותאם לניידים בכלי הרשמי של גוגל לבדיקת התאמה לניידים כאן. מעבר לזה, גם בכלים הרשמיים של גוגל עבור מנהלי אתרים כמו גוגל סרצ' קונסול וגוגל פייג' ספיד תוכלו לקבל אינדיקציה לגבי התאמת האתר שלכם עבור מכשירים ניידים.

בניית אתר למלון | צריח מדיה

איך בונים אתר רספונסיבי

וורדפרס הוא הממשק הפופולרי בעולם עבור בניית אתרים. וורדפרס חולשת על כ-30% נתח שוק מכלל האתרים בעולם והמספרים רק הולכים וגדלים משנה לשנה..
בניית אתר רספונסיבי באמצעות וורדפרס תאפשר רספונסיביות מלאה לכל סוגי המכשירים גם ללא קידוד או הגדרה ייחודית עבור כל סוג מכשיר. כלומר, ברירת מחדל של וורדפרס הוא אתר רספונסיבי. 
בנוסף לזה וורדפרס מאפשרת הרחבות בלחיצת כפתור, כמו למשל תוסף אלמנטור המאפשר עיצוב אתר מלא ללא ידע מוקדם בקוד באמצעות גרירה ושחרור של אלמנטים מוגדרים מראש.

בניית אתר רספונסיבי עם אלמנטור

אלמנטור הוא תוסף וורדפרס המאפשר עיצוב אתר מלא ללא צורך בידע מוקדם או בקידוד אלמנטים. אלמנטור היא פיתוח ישראלי הפועל בשיטת גרירה-שחרור, כך שניתן לבחור אלמנטים לעיצוב האתר מתוך רשימת האלמנטים המוגדרים מראש. אחד הפיצ'רים הבולטים של אלמנטור, הוא אפשרויות התאמת עיצוב עבור מכשירים ניידים כחלק מעיצוב האתר.

בצריח מדיה אנו בונים אתרים רספונסיביים באמצעות וורדפרס, ובשילוב אלמנטור ע"מ למקסם ככל הניתן את ההתאמה למכשירים ניידים וכדי ליצור עיצוב מותאם אישית עבור העסק שלכם. לכל שאלה צרו איתנו קשר.

צריח מדיה | אייקון
אנחנו צריח מדיה
ומה שאנחנו עושים הכי טוב זה לבנות אסטרטגיה חדה, בועטת ומבדלת שמתאימה בדיוק לעסק שלכם.
שתפו:
השאירו פרטים
מה חדש באתר?
נדבר בוואטסאפ
1
אני זמין עבורכם :)
היי, אני שלמה ואני כאן כדי לסייע :)
איך אוכל לעזור?
Call Now Button