צריח מדיה לוגו שקוף

מדריך קנבה (canva)

מדריך קנבה | צריח מדיה

אחד הכלים הכי שימושיים שלנו כאנשי שיווק, וגם לבעלי עסקים שעושים את עבודת השיווק של העסק בעצמם, הוא קנבה (canva). למי שלא מכיר, מדובר בכלי שימושי שמאפשר ליצור כמעט כל גרפיקה אפשרית, בלי לדעת גרפיקה (די דומה למה שאלמנטור עשו עבור בוני אתרים).

למעשה קנבה מאפשרים ליצור כל דבר, החל מגרפיקות לרשתות חברתיות הכוללים פוסטים יפים ומעוצבים לפייסבוק ולאינסטגרם, דרך סרטונים לטיקטוק ורילסים ועד למצגות והצעות מחיר מרשימות עם צבעי המותג שלכם, ואפילו ניתן ליצור גרפיקות לשימושים פרטיים כמו למשל עבור הזמנה לאירוע וכיוצ"ב. 

כאן מדריך נסקור את קנבה על קצה המזלג ונבין איך ליצור גרפיקות יפות ומעוצבות בלי לדעת גרפיקה. 

סקירה כללית על קנבה

כאמור, קנבה מאפשרים ליצור כל גרפיקה, כאשר ניתן לבחור את סוג הגרפיקה הנדרשת ולקבל עיצובים יפים מוכנים לשימוש, כך שכל מה שנותר לכם הוא רק להתאים את הטקסטים והפונטיקה המתאימה לעסק שלכם. הנה מקצת הדברים שתוכלו ליצור בקנבה:

 • פוסטים לרשתות החברתיות – פוסטים לפייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, לינקדאין, רילסים, סטוריס, מודעות, תמונות נושא (לתצוגה מקדימה של עמוד הפייסבוק), תמונות מונפשות ועוד.
 • גרפיקות שימושיות לעסקים – ניתן ליצור לוגו, מצגות עסקיות, הצעות מחיר מותאמות אישית, חשבוניות, נייר מכתבים, לוחות שנה, אינפוגרפיקות, דוחות, כרטיסי ביקור מוכנים, פליירים, ברושורים, מיילים עבור ניוזלטרים ואפילו קורות חיים. 
 • סרטונים – ניתן ליצור סרטונים יפים וערוכים (יותר כמו הנפשות זזות בשלב הזה) עבור פייסבוק, איסטגרם, טיקטוק, הודעות וידאו, ומודעות. כמו כן ניתן לערוך סרטונים מותאמים אישית באמצעות העלאת הסרטונים והוספת אלמנטים לתוך הסרטון.
  בשלב הזה הרמה לא מספיק טובה, אך עסק שמחפש עריכת סרטונים בסיסית מינימלית ימצא מענה בקנבה.
 • שימושיים אישיים – מעבר לשימושים העסקיים ניתן לעשות גם שימושים פרטיים כמו למשל ליצור הדפסה על תמונות וכוסות, מדבקות וסטיקרים, תעודות בעיצוב מותאם אישית, גלויות, כרטיסי ברכה מעוצבים לפי נושאים (חגים, אירועים וכיוצ"ב), 
 • חינוך – יש גם נישה של חינוך בתוך קנבה, מיועד בעיקר עבור מורים ומנהלי בתי ספר, כך למשל ניתן ליצור  כרטיסי למידה, פוסטרים, סטוריבורד ועוד. 

סקירת קנבה

איך מתחילים?

החלק החשוב ביותר בעיצוב גרפיקה לעסק, הוא לדעת מה אנחנו רוצים ליצור. לדוגמא אם החלטנו ליצור פוסט יפה ומעוצב ומניע לפעולה ולעלות אותו לפייסבוק, אנו נבחר בפוסט לפייסבוק.
ההבדלים בין פוסט לפייסבוק ופוסט לאינסטגרם למשל, הם לא רק בסוג הפוסט, אלא בעיקר ברזולוציה של הפוסט.

פוסטים של פייסבוק הם יותר מלבנים והם ברזולוציה של 788 על 940 פיקסלים, ואילו פוסט של אינסטגרם הם ריבועים ברזולוציה של 1080 על 1080. 
אם תעלו פוסט של פייסבוק או של יוטיוב לעמוד האינסטגרם שלכם, אז התמונה עלולה לצאת חתוכה ולא ברורה.

שימו לב: לקנבה יש שני מסלולים: מסלול חינמי ומסלול בתשלום. אם השימוש שלכם בקנבה הוא חד פעמי או פרטי פה ושם, תוכלו להישאר על הגרסה החינמית, אם תרצו לעשות שימוש קבוע כדי לרכוש את חבילת הפרימיום שמאפשרת לכם גישה מורחבת למאגרי תמונות, מוזיקה, סרטונים, אייקונים ועוד.

התאמת טקסטים - מדריך קנבה

קנבה – השלבים לפוסט מוכן 

כדי שהפוסט יראה מרשים וישמש את מטרתו נאמנה, יש להקפיד על כמה כללים:

יש לבחור בתבנית עיצוב מוכנה התואמת את אופי הפוסט. למשל: אם נרצה ליצור פוסט לאינסטגרם בנושא על אימוני כושר, אז נזין בשורת החיפוש של התבניות "אימונים" או "כושר" וכיוצ"ב כדי שנקבל תאימה לאופי הפוסט.

 • התאמה לעברית – רוב התבניות הן באנגלית ומופיעות משמאל לימין ולכן יש לבצע התאמה לעברית ולהחליף את צידי התבנית כדי שהעיצוב יהיה מימין לשמאל. 
 • פונטים – התבניות יציגו פונטים שתואמים לאנגלית ולרוב לא יתמכו בטקסט בעברית, ולכן יש לשנות את הפונטים לפונט שתומך בעברית. כאשר תבחרו פונט לשימוש, קנבה ישאל אתכם אם תרצו לשנות את כל הפונטים לפונט הנבחר.
 • צבעים – קנבה מאפשרים לכם להגדיר את צבעי המותג בהגדרות העסק, מה שיקבל עליכם לשנות את הצבעים לאלו התואמים את צבעי המותג. גם כאן קנבה ישאל אתכם האם תרצו להחליף את כל הצבעים ובאלו הנבחרים. 
 • יישור טקסטים – יש ליישר את הטקסטים לימין, לשמאל או למרכז בהתאם לעיצוב. 
 • הגדלת/הקטנת פונטים – התאימו את גודל הפונטים לגודל קריא וברור.
 • שינוי והוספת תמונות – לא תמיד תרצו לעשות שימוש בתמונות של התבנית, ולכן תוכלו להחליפם בתמונות משלכם ע"י העלאת תמונות חדשות (יופיע בלשונית "העלאות" בצד ימין), או לחילופין תוכלו להחליף בתמונות מתוך מאגר התמונות של קנבה.
 • יצירת אפקטים והנפשות – לא תמיד מומלץ לדחוף בכוח הנפשות, אבל במידת הצורך ניתן להשתמש בהנפשות (בעיקר עבור מצגות וסרטונים קצרים).
 • שקיפות – אחד הפיצ'רים השימושיים בקנבה הוא שכבות רקע. נתין להוסיף מספר שכבות רקע כדי להעשיר את העיצוב. במידה ואתם עושים שימוש בשכבות רקע, ניתן לשנות את אחוז השקיפות של כל שכבה.
 • מיקום אלמנט – כאשר בוחרים בשכבות רקע, ניתן גם לבחור מה יופיע לפני מה, באמצעו לחיצה על מיקום. כאן תוכלו להגדיר האם יהיה מעל או מתחת, למעלה או למטה, ימין או שמאל. 

שיתוף מובנה ב-canva

הורדת ושיתוף 

לאחר שיצרתם את הפוסט או המודעה כהוות נפשכם, זה הזמן להוריד או לשתף את הפוסט עם לקוחות.

הורדה – 

הקלקה על כפתור שתף למעלה בצד שמאל תוביל אתכם לבחירה סוג השיתוף או ההורדה, יש לבחור בהורדה.

כאן ניתן לבחור את פורמט הקובץ:

 • פורמט JPG – פורמט נפוץ להורדת תמונות
 • פורמט PNG – הפורמט הפופולרי להורדת התמונות (לתמונות מומלץ להשתמש בפורמט PNG)
 • פורמט PDF – מתאים עבור מסמכים
 • פורמט SVG – הוא פורמט עבור העלאת אייקונים לאתרים
 • פורמט MP4 – מיועד עבור הורדת סרטונים
 • פורמט GIF – במידה ויצרתם תמונה מונפשת קצרה של כמה שניות
הורדת מ-canva

גודל – כברירת מחדל יש להשאיר בגודל 1, במקרים מסוימים תוכלו גם להכפיל את גודל הקובץ.

רקע שקוף – במידה וערכתם תמונה או יצרתם לוגו ולא תרצו שיראו את הרקע, יש לסמן תיבה זו.

דחיסה – קנבה מאפשרת לדחוס את משקל הקובץ. דחיסה כזו מתאימה עבור תמונות שעולות לאתרים, כדי לסייע לאתר להיטען מהר ללא טעינה ארוכה של קבצי תמונות כבדים. במידה והתמונה שלכם תעלה לרשתות חברתיות, רצוי לא לסמן תיבה זו.

שיתוף – 

קנבה מאפשרת לשתף ישירות (ללא הורדה) את הקובץ החדש שיצרתם, וכאן יש שני סוגי שיתוף:

 1. שיתוף עבור עריכה – ניתן לשתף לקוח/חבר/עובד עם הקובץ כדי שהוא יערוך וילטש את הקובץ
 2. שיתוף עבור צפייה – שיתוף ישירות ללקוחות, כמו למשל לשתף מצגת במקום להוריד את המצגת, להעביר לדיסק און קי וכו' ניתן לצפות ישירות דרך לינק השיתוף שקנבה יצור לכם עם השיתוף.

במידה ובחרתם באחד מכפתורי השיתוף, תוכלו לקבל נתונים סטטיסטיים אודות כמות האנשים שנכנסו לקובץ ששיתפתם, ולדעת כמה מעורבויות היו בתוך הקובץ. 

מדריך קנבה – לסיכום

לסיכום, קנבה הוא כלי מיוחד ומומלץ עבור אנשי שיווק, בעלי עסקים שעושים את פעולות השיווק בעצמם, ואפילו מתאים לאנשים פרטיים שאוהבים ליצור ולערוך. 
ניתן ליצור כל דבר באמצעות קנבה, רצוי להשתמש בתבניות ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

אנחנו צריח מדיה ואנחנו בונים מיתוג לעסקים עם אסטרטגיה חדה ומדויקת שמבינה את צרכי הלקוחות שלכם, בוחנת את המתחרים ומשלבת הכל עם הפעילות העסקית שלכם. מעוניינים במיתוג ייחודי ומבדל? בבניית אתרים יפים וממירים? אנחנו כאן כדי לסייע לכם בצמיחת העסק שלכם. 

צריח מדיה | אייקון
אנחנו צריח מדיה
ומה שאנחנו עושים הכי טוב זה לבנות אסטרטגיה חדה, בועטת ומבדלת שמתאימה בדיוק לעסק שלכם.
שתפו:
השאירו פרטים
מה חדש באתר?
Call Now Button